Fundacja Tesco Dzieciom

W logotypie ma serce, ujęte w ramy domku – barwy jasne, optymistyczne. Nie przez przypadek – Fundacja Tesco Dzieciom od pięciu lat angażuje się w dbanie o lepsze jutro, w naszych sercach, domach i lokalnych społecznościach.

Dziś dbamy o lepsze jutro

Fundacja Tesco dzieciom od 2012 roku wspiera wartościowe inicjatywy i projekty społeczne w obszarach pomocy społecznej, edukacji oraz promocji i ochrony zdrowia. Za swoją działalność została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dziecka”, tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz Medalem „50 Lat dla Zdrowia Dziecka” USD w Krakowie.

Fundacja realizuje swoje działania w oparciu o prowadzenie i wspieranie inicjatyw społecznych w trzech obszarach programowych: edukacji, pomocy społecznej oraz promocji i ochrony zdrowia, na rzecz poprawy sytuacji dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych.

Zobacz krótki film o naszej Fundacji:

Specjalnie dla dzieci

Fundacja prowadzi kilka programów skierowanych szczególnie do dzieci: program dożywiania „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę”, biegi charytatywne, program stypendialny „Mądry start”, program pomocy osieroconym dzieciom „Domy radosnego dzieciństwa” oraz świąteczny program „Orszaki mikołajowe”.

Zabawy z dziećmi
Imprezy dla dzieci

Biegi Charytatywne Fundacji Tesco Dzieciom

Każdego lata, od 2012 roku, na krakowskich Błoniach odbywają się Biegi Charytatywne, w których sukces mierzony jest nie wynikami sportowymi, a wielkością pomocy, jaka trafia do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dzięki pięciu edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco Dzieciom przekazała już ponad pół miliona złotych na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. Zaangażowanie partnerów, współorganizatorów, wolontariuszy i ponad 6000 tysięcy biegaczy przyczyniło się przez te wszystkie lata do wyremontowania oraz doposażenia w sprzęt medyczny i rehabilitacyjny: sali rehabilitacyjnej w Zakładzie Fizjoterapii Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, świetlic Onkologii i Hematologii oraz świetlic w Klinice Neurologii Dziecięcej.

– Każda złotówka zebrana dzięki uczestnikom i darczyńcom Biegu została wykorzystana z korzyścią dla naszych małych pacjentów. Dzięki inicjatywie Fundacji Tesco Dzieciom szpital jest bardziej przyjazny i lepiej wyposażony – mówi dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Zobacz krótki film o V biegu Charytatywnym Fundacji Tesco Dzieciom:

Remont pokoju dla małych dzieci

Dzięki ogromnemu wsparciu marki własnej – Tesco Loves Baby – która przekazała 1% ze sprzedaży swoich produktów na rzecz Fundacji – mogliśmy kolejny raz pomóc Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie. Tym razem wyremontowaliśmy kolejne dwa pokoje dla małych dzieci: przebieralnię i karmialnię. Teraz każda mama, czekając ze swoją pociechą w kolejce do specjalisty, będzie mogła zadbać o swoje dziecko w naprawdę wspaniałych warunkach.

Remont karmialni
Remont sypialni

Dołącz do nas!

Podaruj 1% podatku Fundacji Tesco Dzieciom – środki, które zbieramy w ramach kampanii 1% przekazujemy na pomoc potrzebującym dzieciom. Darmowy program do rozliczeń PIT znajdziesz na stronie www.fundacjatesco.pl, korzystając z innych programów – wpisz w odpowiednią rubrykę nasz KRS: 0000418218.